Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Nepravá zrkadlovka
  Kompaktný fotoaparát s elektronickým hľadáčikom, ktorý simuluje prenos obrazu do hľadáčika cez objektív. Nepravá zrkadlovka sa označuje aj EVF, čo je skratka pre elektronický hľadáčik (Electronic viewfinder).
 • Farebná teplota
  Farebná teplota fotografie je závislá od svetelných podmienok na scéne. Môžeme ju ovplyvniť nastavením vyváženia bielej, použitím rôznych farebných filtrov, alebo úpravou v počítači.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Námestie Novigradu s farským kostolom

 
 

Obec: Novigrad

Typ: Mestá a obce

Dátum pridania: 10.12.2014

Miniplanéta

45.316094, 13.558937

Vložiť túto panorámu do svojej stránky
 
 

Ako ovládať prehliadanie panorámy?   pozrite si pomocníka

 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba virtuálnych prehliadok, 360° produktové fotografie, reklamné fotografie, fotografovanie svadieb

www.fotogabo.sk

 
 
 
 

Panorámy Slovenska na Google Maps

 
 
 

Historické pamiatky Novigradu

Na mieste dnešného Novigradu stávala osada Aemonia už v antike. Neskôr tu vyrástlo mesto Neapolis. V starom mestskom centre sa dochoval rannokresťanský sarkofág, benátske domy s gotickými oknami z 15. storočia, vodojem z roku 1496 alebo neskoro gotické dvojito klenuté okno (tzv. biforium).

Staré centrum mesta bolo predtým celé obohnané hradbami s cimburím, ktorých pozostatky sú tu k videniu aj dnes a sú symbolom Novigradu. Vďaka týmto hradbám je dnes Novigrad tiež členom medzinárodnej asociácie opevnených miest (Walled Towns Friendship Circle - WTFC).

V Novigrade sa nachádzajú aj ďalšie pamiatky - napr. farský kostol Sv. Pelagia a Maximiliána rannokresťanského pôvodu s barokovým oltárom alebo mestská zvonica z roku 1883, na ktorej strechu bola roku 1913 umiestnená socha patróna, sv. Pelagia. Počas letných mesiacov je zvonica otvorená verejnosti, sú z nej krásne výhľady na Novigradskú riviéru.

Približne kilometer severozápadne od centra Novigradu sa nachádza barokový palác grófa Carla Rigo, ktorý bol postavený v druhej polovici 18. storočia. Tento palác nesie architektonické prvky typické pre letné istrijské vily.

 

zdroj: novalja.sk

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané