Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Bulb mode
  Funkcia, ktorá umožňuje exponovať jeden snímok neobmedzene dlhý čas. Využíva sa napríklad pri fotografovaní nočnej oblohy.
 • Makrofotografia
  Režim fotoaparátu, v ktorom je možné fotografovať objekty z veľmi krátkej vzdialenosti. Pojmom makro sa označuje aj typ objektívu, ktorý slúži na fotografovanie veľmi malých objektov.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Červená Voda

Obec Červená Voda leží na južnom úpätí Čergova a vo východnej časti Šarišského Podolia v doline prítoku Torysy. Chotár je na rozčlenenej nižšej vrchovine, v pásme tvrdých z najodolnejších hornín centrálno-karpatského flyšu, na bradlových prvkoch a masívnej hornatine vonkajšieho flyšu. Má hnedé lesné hnedozemné pôdy, menej rendziny. V značne zalesnenom chotári sú jedľové lesy.

Obec vznikla v roku 1956 odčlenením od mesta Sabinov. Do roku 1956 bola časťou mesta Sabinova s názvom Majire, neskôr Sabinovské dvory. Obyvatelia sa zaoberali poľnohospodárstvom, chovom dobytka a pracovali v lese. Časť obyvateľov pracovala v priemyselných podnikoch mesta Sabinov, Prešov a Košice.

Obec má vlastné katastrálne územie, ktorého rozloha je 540 ha, nadmorská výška katastrálneho územia je od 375 m až 600 m nad morom. Stred obce je v nadmorskej výške 500 m nad morom. V obci žije 462 obyvateľov.

zdroj: cervenavoda.sk

icon WikipediaČervená voda na Wikipédii

 
 
 

Panorámy obce Červená Voda na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba virtuálnych prehliadok, 360° produktové fotografie, reklamné fotografie, fotografovanie svadieb

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané