Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Pixel
  Najmenšia jednotka obrazovej informácie. Digitálnu fotografiu tvoria body, každý z nich je charakterizovaný svojou farbou. Pixelmi nazývame aj svetlocitlivé body snímača fotoaparátu.
 • Pamäťový efekt
  Zníženie kapacity batérie, prejavuje sa tak, že batéria zdanlivo stratí svoju kapacitu, kratšie sa nabíja a rýchlejšie sa vybíja.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Skanzen pod Hradom Stará Ľubovňa

 
 

Obec: Stará Ľubovňa

Typ: Hrady a zámky

Dátum pridania: 08.01.2012

Miniplanéta

49.316852,20.695516

Vložiť túto panorámu do svojej stránky
 
 

Ako ovládať prehliadanie panorámy?   pozrite si pomocníka

 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba virtuálnych prehliadok, 360° produktové fotografie, reklamné fotografie, fotografovanie svadieb

www.fotogabo.sk

 
 
 
 

Panorámy Slovenska na Google Maps

 
 
 

Skanzen pod Hradom Stará Ľubovňa

Skanzen v Starej Ľubovni je Národopisnou expozíciou v prírode, ktorá slúži verejnosti od roku 1984. Je živým svedectvom minulého života Slovákov žijúcich v okolí Starej Ľubovne.

V areáli, nachádzajúcom sa v podhradí Ľubovnianskeho hradu, je v 23 drevených pamiatkach zaznamenaný vývoj ľudového staviteľstva od 19. až do začiatku 20. storočia. Pri vstupe do nich, sa každý návštevník prenesie o niekoľko desiatok rokov dozadu.

Omámeného vôňou minulosti ho uchváti drevený, jednoduchý a pritom tak krásny a účelný nábytok. Šikovnosť žien je zachytená na výšivkách zdobiacich steny drobných izbietok. Úsmev na tvárach vyčarí pohľad na detské hračky a každodenne používané predmety v kuchyni či na poli. Myseľ sa pozastavuje nad tým, ako sa s tou či onou vecou dalo pracovať.

Historické výtvory skanzenu Stará Ľubovňa

Najcennejším historickým výtvorom ľudských rúk v tomto skanzene je drevený gréckokatolícky kostolík sv. Michala archanjela, pochádzajúci z roku 1833 z obce Matysova. Vzácnosťou sú jeho doplnky – ikony pochádzajúce zo 17. storočia.

Návštevníci majú v skanzene možnosť okrem drevených domčekov vidieť i starú kováčsku dielňu s náradím, pravú hájovňu, školu s lavicami, uhlíkom a tabuľkou a taktiež mlyn zo Sulína, ktorý bol v minulosti neodmysliteľnou súčasťou dediny.

zdroj: www.skonline.sk

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané