Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Interná pamäť
  Zabudovaná pamäť fotoaparátu, v ktorej sa uchovávajú údaje, ako nastavenie expozičných parametrov, náhľad fotografie v elektronickom hľadáčiku, prípadne niekoľko fotografií ak chýba pamäťová karta.
 • LCD
  Displej moderných digitálnych fotoaparátov. Slúži na zobrazenie náhľadu fotografovanej scény, prezeranie fotografií, zobrazuje rôzne nastavenia fotoaparátu. Dnešné fotoaparáty sú vybavené farebnými LCD displejmi.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Botanická záhrada Košice

 Fotoalbum mesta Košice

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (BZ UPJŠ) po viacročnom úsilí o formovanie vedeckého smerovania a postupnej realizácie výskumnej činnosti v oblasti štúdia biológie ohrozených a chránených rastlín dosiahla významné uznanie od Medzinárodného združenia botanických záhrad pre ochranu (Botanic Gardens Conservation International – BGCI) so sídlom v Richmonde (Anglicko).
Skutočnosť, že BZ UPJŠ je od 01. októbra 2007 členom agendy BGCI významnejšie umožňuje uchádzať sa o projekty nielen regionálneho významu, ale v spolupráci s inými botanickými záhradami a vedeckými inštitúciami aj na medzinárodnej úrovni. Táto spolupráca umožňuje nielen vzájomnú podporu, ale tiež aj špecializáciu v programoch, efektívne využitie odborníkov a finančných prostriedkov.
Na Slovensku okrem BZ UPJŠ je členom agendy BGCI aj Arborétum Mlyňany SAV.

zdroj: www.upjs.sk

 
Dátum vytvorenia: 12.08.2012   Zobrazený 2355x
 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané