Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Smerné číslo blesku
  Udáva silu blesku, teda jeho dosah v metroch pri clonovom čísle 1 a citlivosti ISO 100. Pre iné hodnoty nastavenia clony a citlivosti sa dá dosah blesku vypočítať.
 • Autofocus
  Automatické zaostrovanie. Fotoaparát nastaví optiku objektívu tak, aby bol fotografovaný objekt v rovine ostrosti, teda zaostrený.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Botanická záhrada Košice

 Fotoalbum mesta Košice

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (BZ UPJŠ) po viacročnom úsilí o formovanie vedeckého smerovania a postupnej realizácie výskumnej činnosti v oblasti štúdia biológie ohrozených a chránených rastlín dosiahla významné uznanie od Medzinárodného združenia botanických záhrad pre ochranu (Botanic Gardens Conservation International – BGCI) so sídlom v Richmonde (Anglicko).
Skutočnosť, že BZ UPJŠ je od 01. októbra 2007 členom agendy BGCI významnejšie umožňuje uchádzať sa o projekty nielen regionálneho významu, ale v spolupráci s inými botanickými záhradami a vedeckými inštitúciami aj na medzinárodnej úrovni. Táto spolupráca umožňuje nielen vzájomnú podporu, ale tiež aj špecializáciu v programoch, efektívne využitie odborníkov a finančných prostriedkov.
Na Slovensku okrem BZ UPJŠ je členom agendy BGCI aj Arborétum Mlyňany SAV.

zdroj: www.upjs.sk

 
Dátum vytvorenia: 12.08.2012   Zobrazený 3389x
 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané