Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • NEF
  Nikon Electronic Format, skrátene NEF, je špeciálny formát súborov RAW spoločnosti Nikon. Používa sa na uchovávanie dát v digitálnych zrkadlovkách.
 • ED sklo
  Materiál používaný pri výrobe kvalitných objektívov. Sklo má nízky rozptyl, čo výrazne potláča chromatickú aberáciu.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Banskobystrický kraj

Územie vyššieho územného celku Banskobystrický samosprávny kraj o rozlohe 9 455 km2, s počtom 662 077 obyvateľov tvoria katastrálne územia miest a obcí dnešných okresov Brezno, Zvolen, Detva, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca a Banská Bystrica.

Banskobystrický samosprávny kraj sa rozprestiera z prevažnej časti na území historického Zvolenského komitátu, neskôr Zvolenskej stolice. Územie neskoršej Zvolenskej stolice sa včlenilo do ranofeudálneho uhorského štátu až v 2. polovici 11. storočia. V tom čase tvorilo základ rozsiahleho kráľovského majetku, Zvolenského domínia. Išlo o málo osídlené územie, ku ktorému v tom čase patrili aj Turiec, Liptov, Orava a neskôr aj významná časť Tekova.Horný Tekov i Horný Hont k jadru regiónu inklinujú aj v súčasnosti. Hranice sa ustálili až v 14. storočí. Sídlom Zvolenského komitátu bol Pustý hrad, od konca 15. storočia Zvolenský zámok, v 18. storočí sa sídlom stala Banská Bystrica.

zdroj: Slovakregion.sk

 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané