Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Crop faktor
  Koeficient, ktorým sa prepočítava ohnisková vzdialenosť objektívov pri fotoaparátoch s menším snímačom, ako je veľkosť políčka klasického filmu. Dá sa vypočítať ako pomer uhlopriečky políčka filmu a uhlopriečky senzora fotoaparátu.
 • Ekvivalent ohniskovej vzdialenosti
  Hodnota, ktorá určuje ohniskovú vzdialenosť objektívu pri digitálnom fotoaparáte voči kinofilmovému fotoaparátu (35mm)
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

O stránke

Vitajte na stránke panoramyslovenska.sk ktorá je určená pre priaznivcov panoramatickej fotografie
a fotografie ako takej.

 

Prečo je stránka Panorámy Slovenska iná?

Táto stránka obsahuje panorámy, ktoré sú vo vysokom rozlíšení čo umožňuje aj pri maximálnom priblížení dokonale prekreslenie detailov objektov nachádzajúcich sa v panoráme. Pre panoramatické fotografie interiérov kostolov je táto možnosť jedinečná a plne potrebná aby sa takto umožnené virtuálne prezeranie stalo čo najvernejšie. Každá zo scénických panoramatických fotografií, t.j. panoráma v rozmedzí 360x180° je v rozlíšení 13000x6500px, čo predstavuje fotografiu vo veľkosti 84,5Mpx

 

Čo na stránke Panorámy Slovenska nájdete?

Stránka obsahuje panoramatické zábery miest a obcí Slovenka, panorámy kostolov a kostolíkov, kalvárií a zákutí Slovenska. Stránka je ešte len ako sa hovorí v plienkach, no postupom času bude doplňovaná o ďalšie panorámy, rady začínajúcim fotografom panoramatických fotografií, pre ktoré na stránke bude v budúcnosti spustené panoramatické fórum. Postupom času pribudne na stránke aj možnosť zakúpenia panoramatickej fotografií vytlačenej na maliarske plátno s výberom veľkosti výslednej panorámy vo forme obrazu.

 

Kto sme?

Za celým projektom panoramyslovenska.sk som ja, t.j. Gabriel Pavlík. Stránka panoramyslovenska.sk vznikla ako nekomerčný projekt za účelom prezentovania miest a obcí, kostolov a kostolíkov malých, častokrát zabudnutých miest a obcí. Za takz. nakopnutie vďačím dvom ľuďom, a to p.Škultétymu, zakladateľovi a zároveň majiteľovi portálu Alteon.sk, ktorý mi vnukol myšlienku pre vytvorenie takejto internetovej stránky, keďže fotím panoramatické fotografie málo známych miest a za myšlienku fotografovať práve interiéry kostolov p.Cichému - dekanovi Sabinovskej Rímskokatolíckej farnosti, ktorý bol pozitívne naklonený myšlienke nafotiť interiér Sabinovského Rímskokatolíckeho kostola sv. Jána Krstiteľa. Týmto sa chcem poďakovať týmto dvom ľuďom za podporu pre tento projekt.

 

O mne

Gabriel Pavlík - Panorámy Slovenska

Povolanie: Fotograf, programátor
Fotografické zameranie: Produktová fotografia, panoramatická fotografia, 360°fotografia
Fotografická prax: svadobná fotografia, produktová fotografia, panoramatická fotografia
Fotografická technika: Nikon D610, Nikon D7000, Nikon 35mm/F1.8, Nikon 50mm/F1.4,
Nikon 18mm/2.8 FishEye, Nikon 70-300mm/F3,5-5,6, Nikon 16-35/F4
Štúdiová technika: Kompletné vybavenie fotoateliéru technikou značky Quantuum

 

Komerčné panorámy- referencie virtuálnych prehliadok

Okrem týchto nekomerčných panorám na stránke Panorámy Slovenska vytváram aj panoramatické virtuálne prehliadky hotelov, reštaurácií, wellness centier, showroomov a iných podnikateľských objektov.

Komerčné virtuálne prehliadky nájdete na firemnej stránke:

www.fotogabo.sk

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané