Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Hľadáčik
  Otvor vo fotoaparáte, cez ktorý sa fotograf pozerá na scénu. Okrem fotografovanej scény sa v hľadáčiku zobrazujú rôzne informácie nastavení fotoaparátu.
 • Hĺbka ostrosti
  Priestor na scéne, pred a za rovinou ostrosti, kde sa predmety javia ešte ostré. Hĺbku ostrosti ovplyvňujú vzdialenosť fotografovaného objektu, ohnisková vzdialenosť objektívu a clona.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

O stránke

Vitajte na stránke panoramyslovenska.sk ktorá je určená pre priaznivcov panoramatickej fotografie
a fotografie ako takej.

 

Prečo je stránka Panorámy Slovenska iná?

Táto stránka obsahuje panorámy, ktoré sú vo vysokom rozlíšení čo umožňuje aj pri maximálnom priblížení dokonale prekreslenie detailov objektov nachádzajúcich sa v panoráme. Pre panoramatické fotografie interiérov kostolov je táto možnosť jedinečná a plne potrebná aby sa takto umožnené virtuálne prezeranie stalo čo najvernejšie. Každá zo scénických panoramatických fotografií, t.j. panoráma v rozmedzí 360x180° je v rozlíšení 13000x6500px, čo predstavuje fotografiu vo veľkosti 84,5Mpx

 

Čo na stránke Panorámy Slovenska nájdete?

Stránka obsahuje panoramatické zábery miest a obcí Slovenka, panorámy kostolov a kostolíkov, kalvárií a zákutí Slovenska. Stránka je ešte len ako sa hovorí v plienkach, no postupom času bude doplňovaná o ďalšie panorámy, rady začínajúcim fotografom panoramatických fotografií, pre ktoré na stránke bude v budúcnosti spustené panoramatické fórum. Postupom času pribudne na stránke aj možnosť zakúpenia panoramatickej fotografií vytlačenej na maliarske plátno s výberom veľkosti výslednej panorámy vo forme obrazu.

 

Kto sme?

Za celým projektom panoramyslovenska.sk som ja, t.j. Gabriel Pavlík. Stránka panoramyslovenska.sk vznikla ako nekomerčný projekt za účelom prezentovania miest a obcí, kostolov a kostolíkov malých, častokrát zabudnutých miest a obcí. Za takz. nakopnutie vďačím dvom ľuďom, a to p.Škultétymu, zakladateľovi a zároveň majiteľovi portálu Alteon.sk, ktorý mi vnukol myšlienku pre vytvorenie takejto internetovej stránky, keďže fotím panoramatické fotografie málo známych miest a za myšlienku fotografovať práve interiéry kostolov p.Cichému - dekanovi Sabinovskej Rímskokatolíckej farnosti, ktorý bol pozitívne naklonený myšlienke nafotiť interiér Sabinovského Rímskokatolíckeho kostola sv. Jána Krstiteľa. Týmto sa chcem poďakovať týmto dvom ľuďom za podporu pre tento projekt.

 

O mne

Gabriel Pavlík - Panorámy Slovenska

Povolanie: Fotograf, programátor
Fotografické zameranie: Produktová fotografia, panoramatická fotografia, 360°fotografia
Fotografická prax: svadobná fotografia, produktová fotografia, panoramatická fotografia
Fotografická technika: Nikon D610, Nikon D7000, Nikon 35mm/F1.8, Nikon 50mm/F1.4,
Nikon 18mm/2.8 FishEye, Nikon 70-300mm/F3,5-5,6, Nikon 16-35/F4
Štúdiová technika: Kompletné vybavenie fotoateliéru technikou značky Quantuum

 

Komerčné panorámy- referencie virtuálnych prehliadok

Okrem týchto nekomerčných panorám na stránke Panorámy Slovenska vytváram aj panoramatické virtuálne prehliadky hotelov, reštaurácií, wellness centier, showroomov a iných podnikateľských objektov.

Komerčné virtuálne prehliadky nájdete na firemnej stránke:

www.fotogabo.sk

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané