Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Expozícia
  Celkové množstvo svetla, ktoré dopadne na fotografické médium . Správnu expozíciu ovplyvňujú tri parametre: ISO citlivosť, clona a expozičný čas.
 • Pixel mapping
  Softvérove ošetrenie chybných pixelov na snímači fotoaparátu. Nefunkčné pixely sú ignorované a v obrázku nahradené bodmi vytvorenými interpoláciou.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony

Dňa 26.Decembra 2012 sme spustili novú internetovú stránku Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony s možnosťou prezerania virtuálnych panoramatických prehliadok priamo vo Vašom mobilnom telefóne.

Stránka mobile.panoramyslovenska.sk je prvá svojho druhu na Slovensku a umožňuje používateľom internetu v mobilnom telefóne prezeranie panoramatických fotografií so zobrazením komplentých popisov panorám, prezeranie miniplanét, prehliadanie fotoalbumov miest Slovenska a fulltextové vyhľadávanie v panorámach.

 

www.mobile.panoramyslovenska.skwww.mobile.panoramyslovenska.skwww.mobile.panoramyslovenska.skwww.mobile.panoramyslovenska.sk


Stránka je zatiaľ v Beta verzií, čo znamená, že na nej prebiehajú úpravy a optimalizácia kódu pre rôzne mobilné prehliadače, čo môže občas spôsobiť krátkodobú nefunkčnosť niektorej z časti obsahu stránky, no čoskoro vďaka našej veľkej zanietenosti bude stránka v "ostrej" prevádzke.

Mobilnú verziu stránky Panorámy Slovenska sk nájdete na adrese http://www.mobile.panoramyslovenska.sk, no tento obsah si môžete prezerať len cez mobil alebo tablet.

Pre tých, ktorý chcú prispieť k rýchlejšej optimalizácií webu pre rôzne mobilné prehliadače sme na stránke vytvorili formulár pre zaslanie pripomienky k funkčnosti niektorej časti stránky.
Odkaz pre zobrazenie formulára sa nachádza v dolnej časti stránky: "Nahlásiť chybu".

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané