Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Farebná teplota
  Farebná teplota fotografie je závislá od svetelných podmienok na scéne. Môžeme ju ovplyvniť nastavením vyváženia bielej, použitím rôznych farebných filtrov, alebo úpravou v počítači.
 • Blooming
  Vzniká z dôvodu technickej nedokonalosti senzorov digitálnych fotoaparátov. Na fotografiách vznikajú biele prepálené plochy.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony

Dňa 26.Decembra 2012 sme spustili novú internetovú stránku Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony s možnosťou prezerania virtuálnych panoramatických prehliadok priamo vo Vašom mobilnom telefóne.

Stránka mobile.panoramyslovenska.sk je prvá svojho druhu na Slovensku a umožňuje používateľom internetu v mobilnom telefóne prezeranie panoramatických fotografií so zobrazením komplentých popisov panorám, prezeranie miniplanét, prehliadanie fotoalbumov miest Slovenska a fulltextové vyhľadávanie v panorámach.

 

www.mobile.panoramyslovenska.skwww.mobile.panoramyslovenska.skwww.mobile.panoramyslovenska.skwww.mobile.panoramyslovenska.sk


Stránka je zatiaľ v Beta verzií, čo znamená, že na nej prebiehajú úpravy a optimalizácia kódu pre rôzne mobilné prehliadače, čo môže občas spôsobiť krátkodobú nefunkčnosť niektorej z časti obsahu stránky, no čoskoro vďaka našej veľkej zanietenosti bude stránka v "ostrej" prevádzke.

Mobilnú verziu stránky Panorámy Slovenska sk nájdete na adrese http://www.mobile.panoramyslovenska.sk, no tento obsah si môžete prezerať len cez mobil alebo tablet.

Pre tých, ktorý chcú prispieť k rýchlejšej optimalizácií webu pre rôzne mobilné prehliadače sme na stránke vytvorili formulár pre zaslanie pripomienky k funkčnosti niektorej časti stránky.
Odkaz pre zobrazenie formulára sa nachádza v dolnej časti stránky: "Nahlásiť chybu".

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané