Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Paralaxa
  Posunutý obraz scény v hľadáčiku vzhľadom k obrazu, ktorý sa prenesie cez objektív na fotografiu. Paralaxa sa vo fototechnike vyskytuje u priehľadových hľadáčikov.
 • Redukcia šumu
  Odstránenie nežiaduceho šumu z fotografie, ktorý vzniká pri zlých svetelných podmienkach, nastavením vysokej citlivosti ISO alebo dlhým expozičným časom.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Pula - Chorvátsko

 Fotoalbum mesta Pula

Fotografie z ciest po Chorvátskej Istrie, tentokrát som zablúdil do hlavného mesta Istrie, do mesta Pula, kde som navštívil štvrté najväčšie a zároveň najzachovalejšie Rímske koloseum, ktoré domáci obyvatelia volajú "Aréna" a ktoré v podzemí ukrýva archeologické vykopávky nájdené priamo pod koloseom.

Okrem Kolosea som navštívil aj morské akvárium oceánografického inštitútu v Pule, ktorý sa stará aj o zachovanie morských korytnačiek a to pozorovaním kladenia vajec na plážach v okolí Puly kde po nakladení vajec korytnačkami tieto vajcia vyhrabú a samotné liahnutie sa deje v priestoroch inštitútu.

 
Dátum vytvorenia: 07.01.2015   Zobrazený 1193x
 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané