Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • EV - korekcia expozície
  Funkcia, ktorá umožňuje upraviť automatickú expozíciu. Keď fotoaparát nastaví expozíciu príliš svetlú, alebo príliš tmavú, je možnosť toto automatické nastavenie korigovať.
 • Expozimeter
  Zariadenie na meranie svetelných pomerov na scéne. Digitálne fotoaparáty majú zabudovaný vlastný expozimeter, pomocou ktorého dokážu automaticky nastaviť expozíciu. Existujú aj externé expozimetre, samostatné zariadenia, ktoré slúžia na rovnaký účel.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Mesto Umag

Staré mesto s prístavom, významné prímorské kúpeľné stredisko v severnej časti západoistrijského prímoria, 7 km južne od Savudrije, 5 tis. obyvateľov. Umag je strediskom rozľahlej spádovej oblasti, ku ktorej patria miesta od Kanegra na severe až po Punte v Umagu.

Neveľké staré jadro leží na polostrove medzi dvoma plytkými zálivmi, severná je upravený na prístav, na ktorého konci je jachtárska marina.

Nová časť Umagu sa rozrástla na priľahlé pevnine oboma smermi, čiastočne aj do vnútrozemia. Niektoré priemyselné objekty znečisťujúce ovzdušie boli postupne zlikvidované.

Umag má veľmi úrodné okolie, hlavnou plodina vínna réva. Vďaka okolitým plytčinám dobré podmienky pre rybolov (závod na spracovanie rýb). Najväčšie vínne pivnice v Istrii.

zdroj: chorvatsko.cz

icon WikipediaUmag na Wikipédií

 
 
 

Panorámy mesta Umag na Google Maps

 
 
 
 

Fotoalbumy mesta Umag

Dátum vytvorenia: 15.12.2015   Zobrazený 1249x
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané