z fotografického slovníka
- Nepravá zrkadlovka
Kompaktný fotoaparát s elektronickým hľadáčikom, ktorý simuluje prenos obrazu do hľadáčika cez objektív. Nepravá zrkadlovka sa označuje aj EVF, čo je skratka pre elektronický hľadáčik (Electronic viewfinder). - Rybie oko
Typ objektívu, ktorý má záber 180 stupňov a poskytuje kruhový obrázok. Pôvodne bol vyvinutý na fotografovanie celej oblohy.
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone Panorámy pre mobil |
- Slovník
(28.03.2013)
Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
viac ... - Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
(28.12.2012)
Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
viac ... - Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
(24.11.2012)
Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
viac ...
Michalská veža Bratislava - severný pohľad z veže
Ako ovládať prehliadanie panorámy? pozrite si pomocníka
Panorámy z blízkeho okolia
Mestá a obce
Kostoly a Kaplnky
Hrady a zámky
Nezvyčajné panorámy
Michalská veža Bratislava - severný pohľad z veže
(zobrazená panoráma)
Panorámy fontán
Panorámy Slovenska na Google Maps
Michalská veža v Bratislave
Jedna z najstarších ulíc mesta, Michalská ulica, má pôvod v diaľkovej obchodnej ceste vedúcej od Severného mora k dunajskému brodu, v blízkosti ktorej sa ľudia usadzovali ešte pred vznikom mesta.
Vznikla obstavaním pôvodnej obchodnej cesty, ktorá viedla na Moravu. Ulicu ukončovala Michalská brána, pomenovaná po kostole sv. Michala, ktorý stál kedysi pred ňou.
Jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch brán mestského opevnenia, ktoré obkolesovali stredoveké mesto bola postavená v druhej polovici 13. storočia, v období, keď Bratislava dostala mestské výsady od kráľa Ondreja.
Jej gotická hranolová veža bola postavená v 1. polovici 14. storočia, v 16. storočí bola nadstavovaná (1529 – 1534) a do dnešnej podoby bola upravená v 18. storočí, keď na jej vrchol umiestnili medenú sochu sv. Michala s drakom od bratislavského kotlárskeho majstra Petra Ellera. Vo veži je dnes Múzeum zbraní a stredovekého fortifikačného umenia.
zdroj: referaty.aktuality.sk