Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • ED sklo
  Materiál používaný pri výrobe kvalitných objektívov. Sklo má nízky rozptyl, čo výrazne potláča chromatickú aberáciu.
 • Manuálne ostrenie
  Využíva sa v prípadoch, kedy automatické ostrenie zlyhá. Možnosť manuálne ostriť majú výmenné objektívy zrkadloviek a niektorých vyspelých kompaktných fotoaparátov.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Most Apollo Bratislava

 
 

Obec: Bratislava

Typ: Nezvyčajné panorámy

Dátum pridania: 30.09.2012

Miniplanéta

48.138338,17.128131

Vložiť túto panorámu do svojej stránky
 
 

Ako ovládať prehliadanie panorámy?   pozrite si pomocníka

 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 
 

Panorámy z blízkeho okolia

Mestá a obce

Kostoly a Kaplnky

Hrady a zámky

Nezvyčajné panorámy

Panorámy fontán

 
 

Panorámy Slovenska na Google Maps

 
 
 

Most Apollo v Bratislave

Projekt mosta má dlhú históriu a lokalita premostenia bola stanovená s minimálnymi zmenami už v r.1976 s perspektívou začatia stavebných prác v r.2000. Pre umiestnenie mosta bola vhodná málo zastavaná a nerozvinutá oblasť na ľavom brehu ako aj rovina na petržalskej strane. Pre rozvoj Bratislavy má most strategický význam.

Prieskum súčasnej dopravnej situácie a prognózy dopravných tokov na komunikáciách do r. 2035 v hl. meste potvrdili nevyhnutnosť nového premostenia. Je predpoklad, že v r. 2010 v prípade nerealizácie mosta by sa stala doprava úplne neúnosnou, tzn. preťaženosť komunikácií, kolapsy na križovatkách, častá nehodovosť, zvýšenie exhalátov a hluku atď.

Ľavo brežná strana mostu vchádza na Košickú a priľahlé ulice a je relatívne pevná. Na petržalskej strane sa mestský dopravný systém drží križovatky s nájazdmi na východo-západný diaľničný systém od svojho vybudovania, s prispôsobením na mostné prístupy na južnej strane.

Most Apollo je umiestnený medzi Starým a Prístavným mostom. Vybratá lokalita umožnila takmer kolmého premostenia rieky, čím sa dosiahlo najkratšie možné mostné pole. Nové spojenie nadväzuje na existujúce dopravné systémy na obidvoch koncoch.

Most Apollo sa stáva príťažlivým objektom v panoráme mesta svojím tvarovým riešením, farebnosťou použitých materiálov a po zotmení efektným osvetlením. Jeho celková dĺžka spolu s estakádami je 854 m a šírka 32 m. Koryto Dunaja, ktoré je široké 300 m preklenuje oceľová konštrukcia dĺžky 231 m v tvare oblúka , ktorého výška je 36m.

Hlavný mostný objekt je uložený na dvoch podperách, z ktorých jedna a to bližšie k petržalskej strane je osadená 40 m od brehu v koryte rieky. Dĺžka novovybudovanej komunikácie od napojenia na Dolnozemskú cestu cez most po križovatku Mlynské nivy - Košická - Prievozská je 1853 m. 

 

zdroj: metroba.sk

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané