Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Rýchlosť uzávierky
  Doba, počas ktorej dopadá svetlo prechádzajúce cez objektív na svetlocitlivý materiál vo fotoaparáte. Vo fotografickej praxi sa častejšie stretneme s pojmom expozičný čas.
 • Filter
  Filtre slúžia na ochranu optiky objektívov, alebo na dosiahnutie rôznych efektov vo fotografii. Pripájajú sa k objektívom, najčastejšie na ich prednú časť naskrutkovaním na závit v prednej časti objektívu
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Grassalkovičov palác Bratislava - záhrada

 
 

Obec: Bratislava

Typ: Hrady a zámky

Dátum pridania: 30.09.2012

Miniplanéta

48.150288,17.107885

Vložiť túto panorámu do svojej stránky
 
 

Ako ovládať prehliadanie panorámy?   pozrite si pomocníka

 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 
 

Panorámy z blízkeho okolia

Mestá a obce

Kostoly a Kaplnky

Hrady a zámky

Nezvyčajné panorámy

Panorámy fontán

 
 

Panorámy Slovenska na Google Maps

 
 
 

Záhrada Grassalkovičovho paláca v Bratislave

Po trojročnej rekonštrukcii bola v prvú septembrovú nedeľu slávnostne otvorená a verejnosti sprístupnená Grassalkovichova (Grasalkovičova) záhrada, ktorá po roku 1993 dostala prívlastok aj Prezidentská.
Vynovenú záhradu slávnostne odovzdali Bratislavčanom prezident Rudolf Schuster a starosta Starého Mesta Andrej Ďurkovský (na fotografii dole).

Prezident pri tejto príležitosti zdôraznil, že záhrada nie je posledným projektom, ktorý vznikne v spolupráci kancelárie prezidenta a mestskej časti Staré Mesto. Starosta Andrej Ďurkovský sa priznal, že otvorením tejto pôvabnej záhrady sa splnil jeho niekoľkoročný sen.

Rudolf Schuster potom zasadil v záhrade dub, ktorý je prvým stromom budúcej Prezidentskej aleje. Na druhý deň Bratislavu navštívil maďarský prezident Árpád Göncz, ktorý tu tiež zasadil strom (na fotografii vpravo). Ďalšie by tu mali zasadiť nemecký prezident Johannes Rau a český prezident Václav Havel. Každý prezident, ktorý zavíta na Slovensko, zasadí v Prezidentskej aleji jeden strom.

V záhrade je umiestnená aj socha panovníčky Márie Terézie, ktorá bola za hlavu Uhorska korunovaná práve v Bratislave. Panovníčka na koni sa okamžite stala predmetom záujmu detí, ktoré si tiež chceli na koni posedieť. Ako upozornili niektorí okoloidúci, takto veru táto krehká socha dlho celá nevydrží. Plechový plot, ktorý oddeľoval palác od zvyšku záhrady, odstránili.

Nahradí ho plot v historickom slohu, ktorý však bude umiestnený bližšie k palácu, aby tak zostala celá záhrada prístupná verejnosti. Hlava štátu údajne navrhuje, aby sa nestaval pevný plot, ale len plot z nepriestrelného skla, čím by palác a záhrada pôsobili ako jedno telo.

 

zdroj: bratislavskenoviny.sk

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané