Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Filter
  Filtre slúžia na ochranu optiky objektívov, alebo na dosiahnutie rôznych efektov vo fotografii. Pripájajú sa k objektívom, najčastejšie na ich prednú časť naskrutkovaním na závit v prednej časti objektívu
 • Ni-MH
  Niklo-metalhybridné dobíjateľné batérie. Používajú sa v prenosných elektrických zariadeniach. Sú predchodcami lítiových batérií.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Geraltov

Obec Geraltov leží na juhozápadnom výbežku Nízkych Beskýd. Priemerná nadmorská výška v obci je 512 m. Scenériu dediny dopĺňa krásne Čergovské pohorie. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1339. Už pri založení sídliska si obyvatelia vybudovali drevený kostol. Bol prevezený koncom 18. storočia do Tročian v okrese Bardejov.

Nový kamenný gréckokatolícky chrám stojí v obci od roku 1792. Vyniká prekrásnym ikonostasom. Nápisy v chráme v cirkevnej slovančine boli bohužiaľ pri rekonštrukcii chrámu v 20. storočí zničené. Pri obci bola postavená Kaplnka Panny Márie Lurdskej. Geraltov má dve miestne časti a to Závadku a Žatkovce. Pôvodne šlo o tri samostatné dediny.

Kvôli demografickému vývoju došlo k ich zlúčeniu. Napriek tomu má Geraltov v súčasnosti necelých 200 obyvateľov. Neuberá to však na príťažlivosti tejto malebnej dedinky či už z hľadiska prírodných krás alebo rázovitej architektúry.

zdroj: geraltov.saris.eu.sk

icon WikipediaGeraltov na Wikipédií

 
 
 

Panorámy obce Geraltov na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané