Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Kompresia
  Proces, ktorým sa znižuje dátový objem, pričom sa musí zachovať kvalita obrazu. Existujú dve metódy kompresie, bezstratová a stratová.
 • Hyperfokálna vzdialenosť
  Najmenšia vzdialenosť, pri ktorej je hĺbka ostrosti maximálna. Objekty sú ostré od vzdialenosti polovice hyperfokálnej vzdialenosti po nekonečno.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Jakovany

Prvá písomná zmienka o obci Jakovany pochádza z roku 1314, kedy Henrich syn Rikolfa, odmenil svojich vazalov Jakuba a Peteja Rohovských darovaním dediny Jakovany, čo potvrdil kráľ Karol Róbert. Z obsahu listiny je zrejmé, že dedina jestvovala pred uvedeným rokom. V písomnostiach zo 14.-16. storočia sa vyskytuje pravidelne pod názvom Jakorese, zloženom z mena Jako a maďarského slova rész = časť. Je pravdepodobné, že inak neznámy Jako bol zemianskym vlastníkom dediny na prelome 13. a 14. storočia a nadobudol ju podobným spôsobom ako uvedení zemania v roku 1314. Z mena a vývoja vlastníckej príslušnosti dediny začiatkom 14. storočia možno usúdiť, že vznikla z iniciatívy zemana Jaka koncom 13., prípadne začiatkom 14. storočia. Čoskoro tu postavili kostol, ktorý v 30. rokoch 14. storočia už slúžil svojmu účelu.

zdroj: jakovany.sk

icon WikipediaJakovany na Wikipédii

 
 
 

Panorámy obce Jakovany na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané