Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Konvertor
  Zariadenie, ktoré sa pripája k objektívu a mení jeho parametre, ako ohnisko, zorný uhol, alebo minimálnu vzdialenosť zaostrenia. Patria sem medzikrúžky, predsádky alebo tele konvertory.
 • Expozimeter
  Zariadenie na meranie svetelných pomerov na scéne. Digitálne fotoaparáty majú zabudovaný vlastný expozimeter, pomocou ktorého dokážu automaticky nastaviť expozíciu. Existujú aj externé expozimetre, samostatné zariadenia, ktoré slúžia na rovnaký účel.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Vysoká

Kráľ Ladislav IV. daroval v roku 1278 zemanom Tekulovcom majetky na hornom toku rieky Torysy a ich západný okraj s terajším chotárom obce Vysoká. Vzhľadom na jej zemepisnú polohu, dosah správy z roku 1278 a vývin osídlenia najbližšieho okolia sa dá predpokladať, že Vysokú založili usadlíci so Šoltýsom podľa zákupného práva krátko pred rokom 1278. Šoltýsi tu dokázateľne pôsobili ešte v 14. storočí.

Obec bola od konca 13. storočia nepretržite majetkovou súčasťou panstva Torysa, respektíve Kamenica. V 16. storočí patrila obec Dessewffyovcom a neskôr Berzeviczyovcom.

V roku 1567 hospodárilo vo Vysokej len 5 sedliackych domácností. Z nich dve na polovičných a tri na štvrtinových usadlostiach. V týchto rokoch tu boli 2, 3 respektíve žiadna želiarska domácnosť.

zdroj: www.obecvysoka.com

icon WikipediaVysoká na Wikipédii

 

Panorámy obce Vysoká

Kostoly a Kaplnky

 
 

Panorámy obce Vysoká na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané