Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Pixel mapping
  Softvérove ošetrenie chybných pixelov na snímači fotoaparátu. Nefunkčné pixely sú ignorované a v obrázku nahradené bodmi vytvorenými interpoláciou.
 • Farebná hĺbka
  Farebná paleta použitá vo fotografii. Hodnota, ktorá udáva počet bitov použitých pre uloženie každej farby.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Šarišské Michaľany

Šarišské Michaľany patria k najväčším obciam okresu Sabinov. Žije tu takmer 3000 obyvateľov. Obec si v roku 2008 pripomenie 760. výročie prvej písomnej zmienky. Vznikla ako osada pri kostole sv. Michala archanjela. Obecný úrad sídli v súčasnosti v historickej budove kaštieľa s krásnymi architektonickými detailmi v exteriéri ako aj interiéri. Sakrálna dominanta, rímsko-katolícky Kostol sv. Michala archanjela, bol postavený podľa románskeho vzoru v roku 1785. Patrón kostola – sv. Michal je zobrazovaný väčšinou v rytierskom brnení s prilbou, mečom kópiou a štítom, najznámejším znázornením je to ako prebodáva draka. Jeho obraz sa nachádza i na oltári kostola. Bohoslužobným chrámom gréckokatolíkov je kaplnka Povýšenia sv. Kríža patriaca rímskokatolíckej cirkvy z roku 1585. Bola pristavená k severozápadnej časti grófskeho kaštieľa Tomáša Szirmayho v roku 1796. Pozoruhodné sú najmä nástropné maľby v kaplnke. V obci je dobre rozvinutá infraštruktúra a občianska vybavenosť. Popri Základnej škole je tu i Materská škola. Rozvoju športových aktivít obyvateľov slúži športový areál. V súčasnej dobe je šport v obci najviac zastúpený vo futbale, stolnom tenise a športovej streľbe. Sídli tu niekoľko priemyselných podnikov. V oblasti bývalého JRD vznikla priemyselná zóna. Šarišské Michaľany sa môžu pochváliť aktívnym prístupom k veciam verejným. Realizovalo sa tu už úspešne niekoľko verejnoprospešných projektov. Jedným z aktuálnych je vysadenie 760 stromov na počesť výročia.

Okres: Sabinov
Prvá písomná zmienka: 1248
Nadmorská výška: 313 m.n.m.
Počet obyvateľov: 2766
Výmera katastra: 933 ha

zdroj: saris.eu.sk

icon WikipediaŠarišské Michaľany na Wikipédii

 
 
 

Panorámy obce Šarišské Michaľany na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané