Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • ISO
  Medzinárodná organizácia, ktorá zavádza rôzne štandardy. Vo fotografovaní sa skratkou ISO označuje citlivosť svetlocitlivého materiálu, filmu, fotopapiera, snímača a pod.
 • Farebný šum
  Farebný šum vzniká pri fotografovaní v slabých svetelných podmienkach, najmä ak je nastavená vysoká citlivosť snímača. Na celej fotografii je množstvo rôznofarebných rušivých bodov.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Vyšný Slavkov

O tento krásny kút Spiša už od pradávna človek prejavoval záujem. Prvé materiálne dôkazy o osídlení chotára nás zaviedli do neuveriteľne vzdialenej minulosti, kde môžeme hovoriť o púchovskej kultúre z doby halštatskej, na ktorú nadväzovalo sídlisko z prelomu letopočtov. Archeológovia sa pri svojich výskumoch opierajú o katastrálne názvy obcí.

Veľmi zaujímavým názvom v našom chotári je Hradisko. Toto pomenovanie poukazuje na to, že pravdepodobne sa tu nachádzalo hradné opevnenie z obdobia po príchode Slovanov na naše územie.

Z historického hľadiska je presné vymedzenie začiatkov existencie Vyšného Slavkova nemožné, keďže ani väčšie mestá Spiša nemajú presné určenia. V súvislosti s istými udalosťami, ktoré boli historicky zaznamenané, je možné dosť presne určiť totožnosť či časovosť.

zdroj: vysnyslavkov.sk

icon WikipediaVyšný Slavkov na Wikipédii

 

Panorámy obce Vyšný Slavkov

Kostoly a Kaplnky

 
 

Panorámy obce Vyšný Slavkov na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané