Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Paralaxa
  Posunutý obraz scény v hľadáčiku vzhľadom k obrazu, ktorý sa prenesie cez objektív na fotografiu. Paralaxa sa vo fototechnike vyskytuje u priehľadových hľadáčikov.
 • EV - korekcia expozície
  Funkcia, ktorá umožňuje upraviť automatickú expozíciu. Keď fotoaparát nastaví expozíciu príliš svetlú, alebo príliš tmavú, je možnosť toto automatické nastavenie korigovať.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Lažany

Osídlenie nastalo v neolite – sídlisko lengyelskej kultúry, mohylové pohrebisko skupiny východoslovenských mohýl, osídlenie v dobe hallštattskej, laténskej a slovanskej. Obec je doložená z roku 1320 ako Laz, neskôr ako Lazany (1773), Lazani (1786), Lažany (1920); maďarsky Lászka.

Obec v roku 1320 patrila panstvu Svinia, keď v roku 1427 mala 2 porty, Detrikovi z Brezovice. V roku 1787 mala 7 domov a 47 obyvateľov, v roku 1828 mala 12 domov a 100 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohospodárstvom, ovocinárstvom, plátenníctvom, furmankou a pálili vápno. Dodnes je to poľnohospodárska obec.

JRD (Jednotné poľnohospodárske družstvo) bolo založené v roku 1959. Časť obyvateľstva pracovala v priemyselných podnikoch Prešova.

zdroj: www.e-obce.sk

icon WikipediaLažany na Wikipédii

 

Panorámy obce Lažany

Kostoly a Kaplnky

 
 

Panorámy obce Lažany na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané