Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • EV - korekcia expozície
  Funkcia, ktorá umožňuje upraviť automatickú expozíciu. Keď fotoaparát nastaví expozíciu príliš svetlú, alebo príliš tmavú, je možnosť toto automatické nastavenie korigovať.
 • Makropredsádka
  Prídavný optický prvok, ktorý slúži na zväčšenie ohniskovej vzdialenosti objektívu a umožňuje fotografovanie z kratšej vzdialenosti od objektu.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Lažany

Osídlenie nastalo v neolite – sídlisko lengyelskej kultúry, mohylové pohrebisko skupiny východoslovenských mohýl, osídlenie v dobe hallštattskej, laténskej a slovanskej. Obec je doložená z roku 1320 ako Laz, neskôr ako Lazany (1773), Lazani (1786), Lažany (1920); maďarsky Lászka.

Obec v roku 1320 patrila panstvu Svinia, keď v roku 1427 mala 2 porty, Detrikovi z Brezovice. V roku 1787 mala 7 domov a 47 obyvateľov, v roku 1828 mala 12 domov a 100 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohospodárstvom, ovocinárstvom, plátenníctvom, furmankou a pálili vápno. Dodnes je to poľnohospodárska obec.

JRD (Jednotné poľnohospodárske družstvo) bolo založené v roku 1959. Časť obyvateľstva pracovala v priemyselných podnikoch Prešova.

zdroj: www.e-obce.sk

icon WikipediaLažany na Wikipédii

 

Panorámy obce Lažany

Kostoly a Kaplnky

 
 

Panorámy obce Lažany na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané