Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Interná pamäť
  Zabudovaná pamäť fotoaparátu, v ktorej sa uchovávajú údaje, ako nastavenie expozičných parametrov, náhľad fotografie v elektronickom hľadáčiku, prípadne niekoľko fotografií ak chýba pamäťová karta.
 • Objektív s pevným ohniskom
  Má jednoduchšiu konštrukciu ako objektívy s meniteľným ohniskom, väčšiu svetelnosť a menšie rozmery a vďaka pevnému ohnisku kvalitnejšiu kresbu.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Sedliská

Obec Sedliská leží na mieste, ktoré je pre človeka príťažlivé už od praveku. Najstaršími pamiatkami, pochádzajúcimi zo stredného paleolitu (200 000 - 35 000), sú praveké kamenné nástroje objavené pri prieskumných prácach na poli neďaleko sedlištianskeho cintorína smerom na Vyšný Kazimír.

Ďalšie doklady života v mikroregióne Sedlísk nájdeme v mladšej dobe bronzovej (13.-11. stor. pred n. l.), kedy sa na úpätí hradného vrchu (pravda, vtedy ešte ani z ďaleka nejestvoval hrad) vytvorilo významné sídlisko gavskej kultúry. Niektorí bádatelia pripisujú túto kultúru Kimerom, známym z gréckych písomných prameňov, toto tvrdenie však nie je bezpečne doložené. Čo ale s určitosťou vieme, je fakt, že v oblasti dnešného podčičvanského cintorína sa rozkladalo významné sídlisko s dôležitosťou nadmiestneho významu.

Pri archeologickom výskume v rokoch 1987 - 1988 sa tu našli stopy po objektoch a veľké množstvo zlomkov predmetov dennej potreby, predovšetkým keramika, ale aj doklady remeselnej činnosti - tkáčske závažia, ťažidlá na vretenká, odlievacie formy i samotný bronzový výrobok - čepeľ malého kosáka, ktorý možno považovať aj za nepriamy dôkaz poľnohospodárskej činnosti, rovnako ako trecie a brúsne kamene. Prekvitajúce sídlisko malo v blízkosti vodný tok, za chrbtom strmý kopec, kam sa bolo možné uchýliť v čase nebezpečenstva a odkiaľ bol vynikajúci prehľad o situácií v celej doline.

zdroj: sedliska.sk

icon WikipediaSedliská na Wikipédii

 

Panorámy obce Sedliská

Hrady a zámky

 
 

Panorámy obce Sedliská na Google Maps

 
 
 
 

Fotoalbumy obce Sedliská

Dátum vytvorenia: 12.08.2012   Zobrazený 3614x
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané