Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • JPEG
  Grafický formát, v ktorom sa ukladajú fotografie pre použitie v počítači a pre zverejnenie na internete. Pri prevode do JPEG formátu sa časť údajov stratí, čím sa značne zmenší veľkosť súboru.
 • NEF
  Nikon Electronic Format, skrátene NEF, je špeciálny formát súborov RAW spoločnosti Nikon. Používa sa na uchovávanie dát v digitálnych zrkadlovkách.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Červená Voda

Obec Červená Voda leží na južnom úpätí Čergova a vo východnej časti Šarišského Podolia v doline prítoku Torysy. Chotár je na rozčlenenej nižšej vrchovine, v pásme tvrdých z najodolnejších hornín centrálno-karpatského flyšu, na bradlových prvkoch a masívnej hornatine vonkajšieho flyšu. Má hnedé lesné hnedozemné pôdy, menej rendziny. V značne zalesnenom chotári sú jedľové lesy.

Obec vznikla v roku 1956 odčlenením od mesta Sabinov. Do roku 1956 bola časťou mesta Sabinova s názvom Majire, neskôr Sabinovské dvory. Obyvatelia sa zaoberali poľnohospodárstvom, chovom dobytka a pracovali v lese. Časť obyvateľov pracovala v priemyselných podnikoch mesta Sabinov, Prešov a Košice.

Obec má vlastné katastrálne územie, ktorého rozloha je 540 ha, nadmorská výška katastrálneho územia je od 375 m až 600 m nad morom. Stred obce je v nadmorskej výške 500 m nad morom. V obci žije 462 obyvateľov.

zdroj: cervenavoda.sk

icon WikipediaČervená voda na Wikipédii

 
 
 

Panorámy obce Červená Voda na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané