Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Redukcia šumu
  Odstránenie nežiaduceho šumu z fotografie, ktorý vzniká pri zlých svetelných podmienkach, nastavením vysokej citlivosti ISO alebo dlhým expozičným časom.
 • Elektronický hľadáčik
  Malý displej, zobrazujúci obraz, ktorý vidí fotoaparát cez objektív. Fotoaparáty s elektronickým displejom sa nazývajú aj nepravé zrkadlovky.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Šarišské Sokolovce

Obec Šarišské Sokolovce leží na južnom podhorí Čergovského pohoria. Reliéf územia je značné členitý. Nadmorská výška rastie v smere z juhu na sever, od okraja Údolia Torysy až po vrch Lysá. Oblasť, v ktorej je aj naša obec je bohatá na poľovnú zver. Vyskytuje sa tú populácia diviačej, srnčej a jelenej zveri. Hlásený je aj výskyt vlka rysa a občas v našej oblasti migruje aj medveď hnedý. V posledných rokoch sa vyskytuje aj bocian čierny. Jeho hniezdisko sa nepodarilo identifikovať, ale podľa pozorovaní sa odhaduje ,že sa tu usadili 1 až 2 páry.
Cez obec preteká Veľký potok, ktorý pramení po Lysou horou v Čergovskom pohorí. Potok má ráz horskej bystriny s rozsiahlym povodím. Vlieva sa do rieky Torysa.
Celé katastrálne územie obce je zaradené do ll. a I. pásma ochrany pre vodné zdroje Veľký Šariš, Uzovce a pre potrebu samotnej obce.
Katastrálne územie obce je bohato zalesnené. V lesoch je hojný výskyt zveri, O ktorú sa stará poľovné združenie. V potoku sa z rýb vyskytuje pstruh a rak. Z obce je dobrý prístup do lesnej štátom chránenej lokality, na ktorej sa
nachádza endemická rastlina čemerica purpurová. Lokalita sa nachádza na katastrálnom území susednej obce Bodovce.

zdroj: sarisskesokolovce.sk/

icon WikipediaŠarišské Sokolovce na Wikipédii

 

Panorámy obce Šarišské Sokolovce

Mestá a obce

 
 

Panorámy obce Šarišské Sokolovce na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané