Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
    Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
    viac ...
  • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
    (24.11.2012)
    Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie

Panorámy Slovenska na Google Maps

V Ľubovnianskych Kúpeľoch (okr. Stará Ľubovňa) sa v dňoch 12. -13.januára 2013 uskutočnili najväčšie podujatie svojho druhu konané v tomto roku na Slovensku - Európsky pohár v pretekoch psích záprahov bez rozdielu plemena psa (federácie ESDRA).

Preteky boli zároveň slovenským šampionátom pre všetky plemená psov pre rok 2013. Podujatie malo taktiež štatút Visegrad-cup a po dohode s Poľským zväzom psích záprahov je to aj Poľský pohár.

Na tratiach dlhých 8,12 a 24 km, ktoré sú situované v Spišsko-šarišskom medzihorí súťažili desiatky mašerov a približne 300 psov prevažne zo strednej a západnej Európy.

Štart a cieľ pretekov je priamo pod zjazdovkou, kde návštevníci našli aj stánky s občerstvením. Pripravený bol aj sprievodný program, , ako napr. vozenie detí v psom záprahu, vystúpenia miestnych súborov. V prevádzke boli aj lyžiarske vleky. Pre tých návštevníkov, ktorí majú radi turistiku, bol povolený vstup na upravené bežecké trate, kde mohli zároveň povzbudiť súťažiacich.

zdroj: pis.sk