Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Makrofotografia
  Režim fotoaparátu, v ktorom je možné fotografovať objekty z veľmi krátkej vzdialenosti. Pojmom makro sa označuje aj typ objektívu, ktorý slúži na fotografovanie veľmi malých objektov.
 • Pomerové meranie
  Expozícia sa vyhodnocuje na celej ploche zorného poľa, plocha je rozdelená do menších zón. Pomerové meranie je použiteľné pri väčšine situácií.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Rímskokatolícky kostol svätého Michala v Kendiciach

 
 

Obec: Kendice

Typ: Kostoly a Kaplnky

Dátum pridania: 24.03.2013

Miniplanéta

48.925194,21.241829

Vložiť túto panorámu do svojej stránky
 
 

Ako ovládať prehliadanie panorámy?   pozrite si pomocníka

 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 
 

Panorámy z blízkeho okolia

Kostoly a Kaplnky

 
 

Panorámy Slovenska na Google Maps

 
 
 

Rímskokatolícky kostol svätého Michala v Kendiciach

V roku 1427 tu hospodárilo okolo 30 poddanských domácností. V 14. storočí bola súčasťou panstva hradu Šariš. V roku 1600 bolo v sídlisku 28 poddanských domov, kúria zemanov, evanjelický kostol augsburského vyznania, fara. Od 15. do 17. storočia sa odlišovali Malé a Veľké Kendice. V roku 1787 bolo v obci 84 domov a 641 obyvateľov (početní želiari), v roku 1828 bolo v obci 98 domov a 704 obyvateľov, v roku 1900 bolo 604, v roku 1970 počet 1365. Boli roľníci, obchodovali s obilím a dobytkom.

V 19. storočí sa v obci ťažil piesok. Rímskokatolícky kostol pochádza z roku 1819, kaštieľ z roku 1792, kúria a kaplnka z prvej polovice 19. storočia. Aj za I. ČSR boli Kendice poľnohospodárska obec známa pestovaním zeleniny, najmä kapusty. Celá obec je elektrifikovaná a plynofikovaná. Je vybudovaný vodovod a kanalizácia, na ochranu pred povodňami je vybudovaná ochranná hrádza.

V obci je dvojtriedna materská škola a plne organizovaná základná škola, kultúrny dom, verejná, farská a školská knižnica, klub dôchodcov, stredisko osobnej hygieny a práčovňa, zdravotné stredisko, zubná ambulancia, skupina Kendičan, divadelný súbor Etudy, Futbalový klub FK Slovan Kendice, dobrovoľný hasičský zbor, klub kulturistov, klub turistov, základná organizácia Zväzu zdravotne postihnutých, Občianske združenie Terne čave a Občianske združenie Lačo Roma.

zdroj: kendice.eu

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané