Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Blooming
  Vzniká z dôvodu technickej nedokonalosti senzorov digitálnych fotoaparátov. Na fotografiách vznikajú biele prepálené plochy.
 • NEF
  Nikon Electronic Format, skrátene NEF, je špeciálny formát súborov RAW spoločnosti Nikon. Používa sa na uchovávanie dát v digitálnych zrkadlovkách.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Hvezdáreň a planetárium Prešov - maketa vesmírnej stanice ISS a Mir

 
 

Obec: Prešov

Typ: Nezvyčajné panorámy

Dátum pridania: 05.05.2012

Miniplanéta

48.999694,21.256286

 
 

Ako ovládať prehliadanie panorámy?   pozrite si pomocníka

 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 
 
 
 

Panorámy Slovenska na Google Maps

 
 
 

Hvezdáreň a planetárium v Prešove

Hvezdáreň a planetárium v Prešove sa nachádza v najvyššej lokalite centrálnej časti mesta, na Dilongovej ulici č. 17. Je to špecializované kultúrno-osvetové zariadenie, ktorého cieľom je šírenie poznatkov astronómie a príbuzných vied medzi širokou verejnosťou.

Hlavná časť popularizačnej práce je zameraná na doplnkové vyučovanie astronómie na všetkých stupňoch škôl. Preto prevažnú väčšinu návštevníkov tvoria školské skupiny. Pre materské školy sú pripravené astronomické rozprávky. Medzi dospelými a mládežou sú obľúbené hudobné programy v planetáriu, či už s vážnou alebo populárnou hudbou.

Odborný program je zameraný na pozorovanie slnečnej fotosféry pomocou hlavného ďalekohľadu hvezdárne a planetária - Coudé refraktora s priemerom objektívu 150 mm a maximálnym zväčšením 375-krát.

Vesmírna stanica ISS

Vesmírna stanica je na obežnej dráhe okolo Zeme vo výške okolo 360 km. Tento typ dráhy sa zvyčajne nazýva nízka obežná dráha. Obehne Zem raz za 92 minút. Jej výstavba začala vypustením prvého modulu Zarja 20. novembra 1998.

V mnohých ohľadoch ISS reprezentuje zlúčenie predchádzajúcich plánovaných nezávislých staníc: ruský Mir 2, americkú stanicu Freedom. Okrem ruských a amerických modulov plánovaných pre tieto stanice sa k stanici pripojil európsky modul Columbus a japonský experimentálny modul Kibō. Stanica je dnes zástupca trvalej prítomnosti človeka vo vesmíre. Je trvale obývaná aspoň dvojčlennou posádkou od 2. novembra 2000.

 

zdroj: astropresov.sk a wikipedia.org

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané