Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Pixel mapping
  Softvérove ošetrenie chybných pixelov na snímači fotoaparátu. Nefunkčné pixely sú ignorované a v obrázku nahradené bodmi vytvorenými interpoláciou.
 • Redukcia červených očí
  Efekt červených očí vzniká pri fotografovaní so zabudovaným bleskom. Väčšina fotoaparátov je vybavená funkciou na odstránenie tohto efektu.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Skanzen pod Hradom Stará Ľubovňa

 
 

Obec: Stará Ľubovňa

Typ: Hrady a zámky

Dátum pridania: 08.01.2012

Miniplanéta

49.316852,20.695516

Vložiť túto panorámu do svojej stránky
 
 

Ako ovládať prehliadanie panorámy?   pozrite si pomocníka

 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 
 
 
 

Panorámy Slovenska na Google Maps

 
 
 

Skanzen pod Hradom Stará Ľubovňa

Skanzen v Starej Ľubovni je Národopisnou expozíciou v prírode, ktorá slúži verejnosti od roku 1984. Je živým svedectvom minulého života Slovákov žijúcich v okolí Starej Ľubovne.

V areáli, nachádzajúcom sa v podhradí Ľubovnianskeho hradu, je v 23 drevených pamiatkach zaznamenaný vývoj ľudového staviteľstva od 19. až do začiatku 20. storočia. Pri vstupe do nich, sa každý návštevník prenesie o niekoľko desiatok rokov dozadu.

Omámeného vôňou minulosti ho uchváti drevený, jednoduchý a pritom tak krásny a účelný nábytok. Šikovnosť žien je zachytená na výšivkách zdobiacich steny drobných izbietok. Úsmev na tvárach vyčarí pohľad na detské hračky a každodenne používané predmety v kuchyni či na poli. Myseľ sa pozastavuje nad tým, ako sa s tou či onou vecou dalo pracovať.

Historické výtvory skanzenu Stará Ľubovňa

Najcennejším historickým výtvorom ľudských rúk v tomto skanzene je drevený gréckokatolícky kostolík sv. Michala archanjela, pochádzajúci z roku 1833 z obce Matysova. Vzácnosťou sú jeho doplnky – ikony pochádzajúce zo 17. storočia.

Návštevníci majú v skanzene možnosť okrem drevených domčekov vidieť i starú kováčsku dielňu s náradím, pravú hájovňu, školu s lavicami, uhlíkom a tabuľkou a taktiež mlyn zo Sulína, ktorý bol v minulosti neodmysliteľnou súčasťou dediny.

zdroj: www.skonline.sk

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané