Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • Pamäťový efekt
  Zníženie kapacity batérie, prejavuje sa tak, že batéria zdanlivo stratí svoju kapacitu, kratšie sa nabíja a rýchlejšie sa vybíja.
 • Histogram
  Grafické zobrazenie podielu jednotlivých jasov a tieňov vo fotografii. Pomáha pri určení správnej expozície.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Šarišské Michaľany

Šarišské Michaľany patria k najväčším obciam okresu Sabinov. Žije tu takmer 3000 obyvateľov. Obec si v roku 2008 pripomenie 760. výročie prvej písomnej zmienky. Vznikla ako osada pri kostole sv. Michala archanjela. Obecný úrad sídli v súčasnosti v historickej budove kaštieľa s krásnymi architektonickými detailmi v exteriéri ako aj interiéri. Sakrálna dominanta, rímsko-katolícky Kostol sv. Michala archanjela, bol postavený podľa románskeho vzoru v roku 1785. Patrón kostola – sv. Michal je zobrazovaný väčšinou v rytierskom brnení s prilbou, mečom kópiou a štítom, najznámejším znázornením je to ako prebodáva draka. Jeho obraz sa nachádza i na oltári kostola. Bohoslužobným chrámom gréckokatolíkov je kaplnka Povýšenia sv. Kríža patriaca rímskokatolíckej cirkvy z roku 1585. Bola pristavená k severozápadnej časti grófskeho kaštieľa Tomáša Szirmayho v roku 1796. Pozoruhodné sú najmä nástropné maľby v kaplnke. V obci je dobre rozvinutá infraštruktúra a občianska vybavenosť. Popri Základnej škole je tu i Materská škola. Rozvoju športových aktivít obyvateľov slúži športový areál. V súčasnej dobe je šport v obci najviac zastúpený vo futbale, stolnom tenise a športovej streľbe. Sídli tu niekoľko priemyselných podnikov. V oblasti bývalého JRD vznikla priemyselná zóna. Šarišské Michaľany sa môžu pochváliť aktívnym prístupom k veciam verejným. Realizovalo sa tu už úspešne niekoľko verejnoprospešných projektov. Jedným z aktuálnych je vysadenie 760 stromov na počesť výročia.

Okres: Sabinov
Prvá písomná zmienka: 1248
Nadmorská výška: 313 m.n.m.
Počet obyvateľov: 2766
Výmera katastra: 933 ha

zdroj: saris.eu.sk

icon WikipediaŠarišské Michaľany na Wikipédii

 
 
 

Panorámy obce Šarišské Michaľany na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané