Fotografický slovník
Náhodný výber výrazov
z fotografického slovníka
 • DPI - body na palec
  Dots Per Inch – počet bodov na palec. Grafické rozlíšenie. Určuje, koľko bodov je umiestnených na ploche s rozmermi 1x1 palec.
 • Kompresia
  Proces, ktorým sa znižuje dátový objem, pričom sa musí zachovať kvalita obrazu. Existujú dve metódy kompresie, bezstratová a stratová.
 
 
Verzia pre mobil
Internetová stránka Panorámy Slovenska vo vašom Androide alebo Smartphone
 
Panorámy pre mobil
 
 
Panoráma newsletter
Chcete dostávať informácie
o novinkách v oblasti fotografovania panorám alebo info o nových panorámach?
 
Napíšte email a info budete dostávať emailom do schránky
Emailová adresa:
Zasielanie noviniek emailom môžete kedykoľvek zrušiť
 
 
Novinky Panorámy Slovenska
 • Slovník
  (28.03.2013)
  Fotografická slovník obsahuje podrobný a prehľadný popis výrazov používaných vo fotografickej terminológií. Slovník napomáha ľahšiemu porozumeniu špecifickým výrazom s ktorými sa stretávame pri fotografovaní a spracovaní fotografií.
  viac ...
 • Panorámy Slovenska pre Androidy a Smartphony
  (28.12.2012)
  Spustenie internetovej panoramatickej stránky Panorámy Slovenska sk pre Androidy a Smartphony na adrese www.mobile. panoramyslovenska.sk
  viac ...
 • Vytvárame HDR fotografie (3. November 2012)
  (24.11.2012)
  Panoramatický newsletter - November 2012. Súťaž o digitálny fotoaparát Nikon L25 a ďalšie ceny, fotografovanie panorám v Košiciach a škola digitálnej fotografie - vytvárame HDR fotografie
  viac ...
 

Obec Solivar

Geologické pomery podložia mesta Prešova sú pestré a aj veľmi zaujímavé, avšak ochudobnené o staršie geologické členy. Najstaršie horniny na tomto území sú treťohorné.

Treťohory sú na území Prešova zastúpené napr. vrstvami paleogénu (tvorené pieskovcami a ílovcami, ktoré sú vzhľadom na svoj starší vek spevnené), ktorý tvorí územie západne v Šarišskej vrchovine a je oddelené výrazným zlomom od mladšej, neogénnej výplne, ktorou je Košická kotlina, tej je Prešov súčasťou.

V neogéne prebiehala tiež v bezprostrednom okolí mesta i vulkanická činnosť, ktorá dala vzniknúť rozsiahlejším sopečným pohoriam ( Slanské vrchy ) na východe, severne od mesta ostali po nej izolované sopečné komíny, pozostávajúce prevažne z utuhnutej lávy ( andezity) alebo sopečného prachu, popola a brekcií ( tufy a tufity).

zdroj: referaty.aktuality.sk

icon WikipediaSolivar na Wikipédií

 
 
 

Panorámy obce Solivar na Google Maps

 
 
 
 
Fotograf Gabriel Pavlík

Tvorba Google Street View virtuálnych prehliadok

www.fotogabo.sk

 

Kopírovanie alebo publikovanie
obsahu tohto webu je zakázané